تعرفه ارسال کالا

هزینه ارسال کالا با توجه به روش ارسال آن، تعیین می شود و با توجه به روش های مختلف متفاوت است. برای این منظور، لازم است فروشنده با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به شرکت های حمل کالا و بیان مشخصات کالا نظیر وزن مرسوله، شهر مقصد و ابعاد بسته از هزینه ارسال کالای خود اطلاع کسب کند و سپس اقدام به ثبت هزینه پستی در صفحه فروش کالا نماید.
لازم به ذکر است فروشنده باید پیش از ثبت کالا، هزینه ارسال کالا را از روشهای ذکر شده، محاسبه کرده باشد و پس از اطمینان هزینه ارسال را درج کند. مسئولیت درج هزینه پستی نادرست به عهده فروشنده می باشد و در صورت اشتباه فروشنده، خریدار مابتفاوت هزینه پست را پرداخت نخواهد کرد.

همچنین می توانید با استفاده از روش های زیر از مبلغ هزینه ارسال بسته خود مطلع شوید:

1- اطلاع از هزینه های شرکت پست جمهوری اسلامی ایران
با مراجعه به سایت پست و کلیک بر روی محاسبه گر نرخ می توانید از هزینه های شرکت پست اطلاع کسب کنید.

برای ارسال کالا توسط سرویس پست تلفنی 193 (خوش) می توانید در سراسر کشور با شماره 193 تماس بگیرید تا به محل شما مراجعه کنند و بسته را در منزل یا محل کار دریافت کنند. سرويس پستي 193، به جز روزهاي تعطيل، از ساعت 8 صبح تا 8 شب در حال ارایه خدمت به شهروندان است.
هزینه های پستی 193 همان تعرفه های شرکت پست می باشد. تنها هزینه جمع آوری بسته در محل شما به هزینه پستی اضافه می شود. برای محاسبه دقیق تر هزینه جمع آوری می توانید با شماره 193 تماس بگیرید و یا به وب سایت آنمراجعه کنید. همینطور با مراجعه حضوری به دفاتر پستی می توانید از خدمات این سرویس مطلع شوید.

2- اطلاع از هزینه سایر روش های ارسال
برای ارسال توسط تیپاکس، تی پی جی، آرامکس و … لازم است با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به شرکت حمل مربوطه از هزینه ارسال کالا با خبر شوید.

ارسال رایگان
چنانچه فروشنده تمایل دارد تا هزینه ارسال کالا را خود پرداخت نماید، هنگام ثبت کالا در بخش هزینه ارسال، گزینه “ارسال رایگان در شهر خودم” و یا “ارسال رایگان به کل کشور” را انتخاب می کند تا “برچسب ارسال رایگان کالا” برای خریدار نمایش داده شود.
(برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش ثبت هزینه ارسال به لینک چگونه بفروشم؟ “قسمت پنجم: هزینه ارسال” مراجعه نمایید.)
طبق بررسی که توسط سایت ایسام انجام شده است، ارسال رایگان کالا باعث فروش راحت تر و سریع تر کالا می شود.